Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Prezentacja

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu jest jedyną na Dolnym Śląsku wysokospecjalizowaną placówką medyczną ukierunkowaną na diagnostykę, leczenie i wczesną rehabilitację wszystkich grup schorzeń układu oddechowego oraz narządów klatki piersiowej.

Na mocy Uchwały Zarządu Województwa Dolnośląskiego, z dniem 1 lipca 2008 roku do Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu został przyłączony Zespół Szpitalny Chorób Płuc Opieki Długoterminowej w Obornikach Śląskich. Połączenie obu szpitali, przy przeprofilowaniu ich działalności, pozwoliło na komplementarne uzupełnienie usług medycznych przez nie świadczonych. W szpitalu we Wrocławiu odbywa się szybka diagnostyka i intensywne leczenie chorób płuc, natomiast w Obornikach Śląskich leczeni są pacjenci z gruźlicą oraz wymagający długoterminowego leczenia pulmonologicznego. Placówka w Obornikach Śląskich usytuowana jest na terenie ośmiotysięcznego miasteczka w odległości 35 km od Wrocławia Szczególne walory mikroklimatyczne znane były już od początku XIX wieku. Oborniki śląskie zwane “zielonymi płucami Wrocławia” położone są wśród dużych kompleksów leśnych, o przewadze drzewostanu iglastego i w związku z tym stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia farmakologicznego i w istotny sposób przyspieszają proces leczenia i rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami dróg oddechowych. Wszystkie oddziały położone są w kompleksach parkowo-leśnych.

Centrum dysponuje 370 łóżkami z zakresu gruźlicy i chorób płuc, chorób wewnętrznych, chirurgii klatki piersiowej, onkologii klinicznej i intensywnej terapii zlokalizowanymi we Wrocławiu oraz w Placówce Zamiejscowej w Obornikach Śląskich, a także 43 łóżkami w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Obornikach Śląskich. Regionalna Przychodnia Specjalistyczna świadczy usługi z zakresu chorób płuc, gruźlicy, onkologii, sarkoidozy, chirurgii klatki piersiowej, alergologii, proktologii, a Ośrodek Tlenoterapii Domowej prowadzi leczenie przewlekłych chorób układu oddechowego tlenem z koncentratorów w domu pacjenta.

W skład Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc wchodzą następujące oddziały szpitalne:
1) Szpital im. Kazimierza Dłuskiego we Wrocławiu z oddziałami i pododdziałami:
a) Oddział chirurgii klatki piersiowej pn. Wrocławski Ośrodek Torakochirurgii – 53 łóżka
b) oddział chorób wewnętrznych IV- 32 łóżka
c) oddział anestezjologii i intensywnej terapii  – 7 łóżek
d) oddziały gruźlicy i chorób płuc:
V  z pododdziałem Nieinwazyjnej Wentylacji Mechanicznej,  –  50 łóżek (w tym 8 łóżek nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej),
VIA Kliniczny, Katedra i Klinika Pulmonologii i Nowotworów Płuc  –  30 łóżek,
VIB –  62 łóżka,
e) oddział onkologii klinicznej – 60 łóżek.

Łącznie – 294 łóżka

2) Placówka w  Obornikach Śląskich:

a) oddział gruźlicy i chorób płuc I z pododdziałem gruźlicy prątkującej – 38 łóżek
b) oddział gruźlicy i chorób płuc II – 38 łóżek
Łącznie – 76 łóżek
c) Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy – 43 łóżka

Nasi pracownicy:

Pracownicy Centrum to wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów z dziedziny chorób płuc, chirurgii klatki piersiowej, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, onkologii klinicznej,  chemioterapii nowotworów, anestezjologii i intensywnej terapii, patomorfologii, alergologii i in. Poziom teoretyczny i praktyczny wiedzy zarówno personelu lekarskiego, jak i pielęgniarskiego zapewnia świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Nie tylko leczymy, ale także zapobiegamy

W Centrum przywiązujemy dużą wagę nie tylko do diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego, ale również do ich zapobiegania. Dlatego  aktywnie uczestniczyliśmy w programach z zakresu promocji i profilaktyki zdrowotnej.

Kontakt

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

INFOLINIA:. 459 599 001
NUMER GŁÓWNY: 71 33 49 400
Adres ePUAP: /Dcchp/domyslna
 
Adres do korespondencji:
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
plac Hirszfelda 12
53-413 Wrocław

NIP: 8992228100
REGON: 000290096
KRS: 0000087868

Banery/Logo