Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Szczepiący się mężczyzna

Zasady funkcjonowania punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc

Rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc odbywa się według zasad przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia, w zależności od ilości szczepionek dostarczanych szpitalowi z Agencji Rezerw Materiałowych.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 w naszym szpitalu może odbyć się za pomocą:

- centralnej, bezpłatnej i całodobowej  infolinii – 989

- online poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl

- bezpośrednio w naszym punkcie szczepień - pod numerem  telefonu 573 953 509, mailowo: szczepienia@dcchp.pl (poniedziałek-piątek. 8:00-17.00, gab. 013 na niskim parterze).

Do rejestracji potrzebny jest numer PESEL oraz numer telefonu do kontaktu.  W dniu szczepienia najlepiej gdyby osoba miała ze sobą już wypełniony „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19” do pobrania tutaj

Kiedy nadejdzie termin szczepienia, należy udać się do punktu szczepień, który mieści się na Niskim Parterze przy wejściu "C". Na miejscu odbędzie się kwalifikacja do szczepienia, a następnie samo szczepienie przeciw COVID-19. Po szczepieniu osoba musi zostać w obserwacji pielęgniarsko-lekarskiej przez 15-30 min. Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty, nie trzeba na to umawiać się dodatkowo.

W przypadku zgłoszenia szczepienia wyjazdowego i wolnego miejsca na takowe, osoba zgłaszająca się, zostanie poproszona o dostarczenie zaświadczenia od swojego lekarza POZ-u potwierdzającego: po pierwsze brak możliwości samodzielnego zgłoszenia się do punktu szczepień, zaś po drugie przeciwwskazań do przyjęcia szczepienia przeciwko COVID-19. Nie mając takiego zaświadczenia nie możemy wstępnie zakwalifikować danej osoby do wyjazdowego szczepienia. Zaświadczenie może być dostarczone do gab. 013 przez innego członka rodziny lub wysłane drogą elektroniczną na adres mailowy: szczepienia@dcchp.pl

Szczepienia dla osób chorych ONKOLOGICZNIE: Link

Uprzejmie informujemy, że możliwy jest dowóz pacjentów do punktów szczepień, które organizuje Urząd Miejski Wrocławia. Do tych przewozów kwalifikują się:

  • osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie 05-R lub 10-N, albo odpowiednio I grupę w związku z w/w schorzeniami
  • osoby w wieku 70 lat i więcej, nie mających możliwości dotarcia do najbliższego punktu szczepień bez udziału transportu gminnego, a posiadające możliwości samodzielnego poruszania się po powierzchniach płaskich oraz wchodzenia i schodzenia po schodach.

Pacjent do transportu miejskiego nie może wymagać podczas przewozu zapewnienia specjalistycznej opieki medycznej, ponadto musi wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez przewoźnika.

Więcej informacji o programie szczepień: Link

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 do pobrania: Link  

Kontakt

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu

INFOLINIA:. 459 599 001
NUMER GŁÓWNY: 71 33 49 400
Adres ePUAP: /Dcchp/domyslna
 
Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu
ul. Grabiszyńska 105
53-439 Wrocław

NIP: 8942456112
REGON: 000294295
KRS: 0000034320

Santander Bank
09 1090 2398 0000 0001 4363 0036

Banery/Logo