Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

W dniu 8 maja 2017 r. odbyły się uroczyste obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej zorganizowane przez Dolnośląską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu. W  czasie uroczystej gali  zostały wręczone odznaczenia zawodowe ,,BENE MERITUS” pielęgniarkom z dolnośląskich placówek medycznych szczególnie zasłużonym dla zawodu, za godną postawę zawodową, etyczną, społeczną i profesjonalizm w pracy .

Wśród wyróżnionych z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu były 4 pielęgniarki, które odebrały z rąk Anny Szafran – Przewodniczącej Dolnośląskiej Okręgowej  Izby Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu prestiżowe  dla pielęgniarki odznaczenie:

  1. Janina Wester – pielęgniarka specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego  – z 36-letnim  doświadczeniem i stażem pracy w zawodzie z Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc VIB.
  2. Bożena Stawiska – pielęgniarka specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Od 33 lat pracuje na Bloku Operacyjnym na stanowisku instrumentariuszki.
  3. Marzena Drozd – pielęgniarka specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego.  Pracuje w Oddziale Chirurgii Klatki Piersiowej pn. Wrocławski Ośrodek Torakochirurgii,  od 28 lat wykonuje zawód pielęgniarki.
  4. Grażyna Król – starsza pielęgniarka – pionierka:  od 42 lat pracuje w zawodzie, obecnie w

Zakładzie Pielęgnacyjno –Opiekuńczym w Placówce Zamiejscowej w Obornikach   Śląskich.

W podniosłej uroczystości przekazano wiele życzeń i gratulacji wraz z dedykacją przepięknie wykonanych przez zespół muzyczny utworów na harfie.

Dyrekcja Centrum składa gratulacje i serdeczne życzenia wyróżnionym pielęgniarkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.