Ranking Bezpieczny Szpital

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc w gronie 10 najlepszych szpitali monospecjalistycznych w Polsce.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 30 października 2014 r. w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników rankingu „Bezpieczny Szpital 2014” organizowanego przez Rzeczpospolitą i Centrum Monitorowania Jakości, podczas którego wręczono wyróżnienia najlepszym placówkom. Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc znalazło się w gronie 14 najlepszych zabiegowych szpitali monospecjalistycznych (bez onkologicznych)  w Polsce. W sumie w plebiscycie brały udział 243 jednostki z terenu całego kraju.

Szpital oceniany był aż w 15 obszarach m.in. za jakość usług, blok operacyjny czy zasilanie w media i instalacje, uzyskując w tych kategoriach maksymalną liczbę punktów. W tym roku zdobyliśmy aż 762.46 punktów, o prawie 80 więcej niż w roku ubiegłym, co pozwoliło na awans naszej placówki do pierwszej dziesiątki.

Ranking „Bezpieczny Szpital” to absolutna top lista placówek medycznych w Polsce, w których pacjent – mimo choroby – może czuć się dobrze i być profesjonalnie obsłużony.

W uroczystej gali udział wzięli m.in. Wiceminister Zdrowia Aleksander Sopliński oraz Jerzy Henni – Dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

RankingSzpitali_2014_DCCPWroclaw