Podpisanie umowy na przekazanie dotacji na wdrożenie e-usług w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu

W roku 2016 Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu złożyło wniosek o dofinansowanie ze środków funduszy unijnych projektu pn. „Dolnośląskie e-Zdrowie etap 4 – Rozwój i optymalizacja systemów i zasobów informatycznych na potrzeby e-usług medycznych”. Na mocy Uchwały nr 2946/V/16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 19 listopada 2016 r. w sprawie wyboru projektów w trybie konkursowym do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 2.1 E-usługi publiczne, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi publiczne – konkursy horyzontalne (E-zdrowie) (Nr naboru RPDS.02.01.01-IZ.00-02-045/15) projekt został wybrany do dofinansowania.

W dniu 8 lutego 2017 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Dyrektora Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu Andrzeja Woźnego na przekazanie dotacji ponad 5,9 mln zł na wdrożenie w DCChP czterech e-usług :

1. chmura danych obrazowych – umożliwiająca wydawanie pacjentom dostępu do swoich danych obrazowych,

2. digitalizacja i udostępnianie wyników badań z urządzeń medycznych – e-usługa umożliwiająca ucyfrowienie analogowego sprzętu medycznego,

3. teleradiologia – rozbudowa posiadanego systemu radiologicznego o możliwość zdalnego opisywania zdjęć RTG,

4. przetwarzanie głosu na elementy elektronicznej dokumentacji medycznej – e-usługa umożliwiająca tworzenie i uzupełnianie dokumentacji medycznej przy użyciu głosu z zastosowaniem technologii automatycznego rozpoznawania i zamiany mowy na tekst.

Realizacja projektu : do 31.12.2017 r.

Źródło: UMWD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.