Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski w placówce zamiejscowej w Obornikach Śląskich

W dniu 8 marca 2016 r. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski odwiedził placówkę zamiejscową Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu mieszczącą się w Obornikach Śląskich.

W Placówce w Obornikach Śląskich leczeni są pacjenci z gruźlicą oraz wymagający długoterminowego leczenia pulmonologicznego. Odziały położone są w kompleksach parkowo-leśnych, co stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia farmakologicznego i w istotny sposób przyspiesza proces leczenia i rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami dróg oddechowych. Placówka posiada także najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku izolatorium dla pacjentów z chorobami wysoce zakaźnymi.

Przed kilkoma miesiącami zakończyła się modernizacja szpitala” Leśne” w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa wraz  z doposażeniem obiektu ‘Leśne’ na potrzeby ośrodka ftyzjatrycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu w Placówce Zamiejscowej w Obornikach Śląskich”. Źródła finansowania projektu to: środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego oraz Budżetu Województwa Dolnośląskiego. W  ramach projektu przeprowadzono:

– termomodernizację budynku (wraz z wykonaniem prac elewacyjnych),
– prace budowlano-instalacyjne (m. in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji gazów medycznych i instalacji wentylacyjnej, modernizacja lub wykonanie sanitariatów, naprawa podłóg i posadzek, prace dostosowujące sale chorych i pomieszczenia zaplecza do aktualnych wymogów Ministerstwa Zdrowia),
– doposażono placówkę w aparaturę i sprzęt medyczny (m. in. cyfrowy aparat rtg, bronchofiberoskop, respirator),
– wyposażono wszystkie sale chorych, gabinety lekarskie, pielęgniarskie, zabiegowe i pozostałe pomieszczenia w nowe meble i wyposażenie medyczne.
2016_03_08_oborniki 038 2016_03_08_oborniki 041 2016_03_08_oborniki 054 2016_03_08_oborniki 062 2016_03_08_oborniki 129

Informacja na stronie UMWD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.