Dr Beata Chmielowicz-Frontczak laureatką plebiscytu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc „Oddech dla Życia”

W trachmielowiczkcie XXXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc przedstawiono laureatów pierwszej edycji plebiscytu “Oddech dla Życia”. Nagrody otrzymali lekarzy szczególnie wyróżniający się w działaniach na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP).

Z radością informujemy, że w kategorii „Opieka nad pacjentami z POChP” zwyciężyła dr n. med. Beata Chmielowicz-Frontczak z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Nagroda została przyznana za szczególne zaangażowanie w dążeniu do podnoszenia jakości życia chorych na POChP w okresie ciężkich zaostrzeń choroby.

Pozostali zwycięzcy to:

– w kategorii „Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego w obszarze POChP” prof. Ryszarda Chazan – za konsekwentnie i skutecznie realizowaną od wielu lat misję szerzenia wiedzy na temat POChP zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów;

– w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP” dr Michał Bednarek – za szereg prac naukowych poświęconych epidemiologii POChP, które pozwoliły na określenie częstości występowania tej choroby w polskiej populacji.

Na kandydatów w plebiscycie „Oddech dla Życia” mogli głosować wyłącznie lekarze z Polski.

Serdecznie gratulujemy!

dyplom_frintaczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.