Dni spirometrii od 7 do 12 października 2019r.

Dolnośląskie Centrum Płuc we Wrocławiu po raz kolejny dołączyło w tym roku do wieloletniej kampanii ,,Healthy Lungs for Life” . Tym samym mamy przyjemność zaprosić Państwa do zbadania swoich płuc w ramach bezpłatnej spirometrii. Badanie będzie można wykonać w dniach 7-12 października 2019 roku w Regionalnej Przychodni Specjalistycznej Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej 105 od poniedziałku do piątku. w godzinach 15-18 oraz            w sobotę w godzinach 10-14. Na badanie spirometryczne można zarejestrować się pod numerem tel. 713349731 w godzinach 10-19.

 W 2019 roku hasłem kampanii jest „Breathe Clean Air”. Oddychanie czystym powietrzem przyczynia się do poprawy stanu zdrowia osób z alergią, astmą i POCHP.  W Polsce do hasła Oddychaj czystym powietrzem dodajemy kolejne „ Zatrzymaj astmę i POCHP”. Obecnie na choroby obturacyjne płuc, choruje ponad 6.000.000 Polaków. Połowa chorych na astmę i 70% chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. W ciągu 9 lat w ramach Dni spirometrii udało się przebadać ponad 56.000 pacjentów. Ponad 10.500 osób miało w badaniu spirometrycznym obturację i otrzymało list od swojego doktora z prośbą o wdrożenie dalszej diagnostyki w kierunku astmy lub POCHP.

https://www.astma-alergia-pochp.pl/images/stories/DNI_SPIRO_2019_LOGO.png

Wszystkich Państwa zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne, trwa ok.10 minut i ma na celu ocenę wydolności oddechowej człowieka; pozwala na rozpoznanie POCHP, a także ocenienie stopnia klinicznego astmy oskrzelowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.