Dni spirometrii 25-30 września 2017 roku. Wykonaj bezpłatne badanie.

Dolnośląskie Centrum Płuc we Wrocławiu po raz kolejny dołączyło w tym roku do wieloletniej kampanii ,,Healthy Lungs for Life” . Tym samym mamy przyjemność zaprosić Państwa do zbadania swoich płuc w ramach bezpłatnej spirometrii. Badanie będzie można wykonać w dniach 25-30 września 2017 roku w Regionalnej Przychodni Specjalistycznej Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu od pon. do pt. w godzinach 15-17 oraz w sob. 10-14. Na badanie spirometryczne można zarejestrować się pod numerem tel. 713349731 w godzinach 10-19.

Na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę, a 2,5 mln na obturacyjną chorobę płuc czyli POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego, tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Przypominamy, że w czasie Dni Spirometrii oprócz badania prowadzimy także edukacje prozdrowotną na temat szkodliwości palenia tytoniu, toksycznego działania zanieczyszczeń powietrza. Dotychczas w ramach dni spirometrii wykonano w Polsce ponad 40.000 badań i wydano ponad 8.000 listów do lekarza prowadzącego z prośbą o dalsza diagnostykę.Wszystkich Państwa zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne, trwa ok.10 minut i ma na celu ocenę wydolności oddechowej człowieka; pozwala na rozpoznanie POCHP, a także ocenienie stopnia klinicznego astmy oskrzelowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.